Blog updates

Latest news & updates
Photography

Tanıtım Filmi

16 Mayıs 2017

                                                           Tanıtım Filmi

 Tanıtım Filmi

İlerleyen teknoloji ile birlikte artık insanlar geçmiş dönemlerde insanların farklı şekillerde yaptığı işlerin büyük bir kısmı daha öncesinde olmadığı kadar kolay ve etkili bir şekilde yapılabilmekte. Bunların başında ise tanıtım çalışmaları geliyor. Bilindiği üzere tanıtım işlemleri artık hangi sektörde olursa olsun hiç fark etmez firmaların en fazla üzerinde durduğu konulardan biri olarak ön plana çıkmakta. Çünkü aksi bir durumda yani tanıtımların doğru olarak yapılamaması demek, ne kadar kaliteli hizmetler insanlara verilmek isteniyor olursa olsun fark etmez asla arzu edilen başarılı sonuçlar ortaya çıkmamış olacaktır. Bunu bilen firmalarda en etkili sonuçların ortaya çıkması adına tanıtım filmi çekimlerine hiç olmadığı kadar önem vermeye başladılar.

Tanıtım Filmi

Firmaların tanıtım filmi konusunda var olan isteği pek çok fotoğrafçının bu alanda çalışmalar yapmaya başlamasına neden olsa da bu fotoğrafçıların hepsi ne yazık ki istenilen başarılı sonuçları firmalara sunmayacaktır. Pek çok kişi tanıtım filmlerinin çok kolay bir şekilde çekilebileceğini düşünmektedir. Böyle olunca basit bir mantık ile yapılacak olan çekimler sonrasında asla istenilen sonuçlar kendini göstermeyecektir. Şimdilerde rekabetin daha öncesindeki zamanlara oranla artmaya başlamasından sonra artık firmalar birbirinden farklı tarzlarda tanıtım filmleri çektirmeye çalışıyorlar. Bu tarz bir çalışmanın yapılmaması durumunda ise firmalar isteklerini yerine getiremediğini için insanlar firma seçimini çok daha farklı şekilde yapıyorlar.

Tanıtım Filmi

Mümkün olan en profesyonel şekilde tanıtım filmi çekiminin yapılması adına ilk aşamada bu konuda deneyimli olan kişiler ile iletişime geçilmelidir. Seçimin ardından firmanın doğru bir şekilde tanıtılması ve etkili bir filmin hazırlanması adına her bir adıma dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu adımlardan bir tanesinin bile eksik olması sonrasında ortaya çok ciddi sonuçlar çıkmaya başlayacaktır. Firmalar ile alakalı tanıtım filmleri hazırlanacağı zaman ilk olarak senaryo taslağının hazırlanması gerekmektedir. Senaryo taslağı hazırlanırken dikkat edilecek olan en önemli detay ise hazırlanacak olan tanıtım filminde istenilecek olan her bir detayın içerisinde yer almasıdır. Bu detaylara sahip olmayacak tanıtım filmleri ne yazık ki istenilen etkiyi karşı tarafa veremeyecektir. Detayların hazırlanmasından sonra ise çekimi yapılacak tanıtım filmi adına senaryo ve metinlerin hazırlanmasına sıra gelecektir.

Tanıtım Filmi

Senaryoda ana hatları ile belirtilecek olan şeyler, tanıtım filmi için filme aktarılmak adına kağıda dökülecektir. Senaryonun kesinleşmesinin sonrasında ise çekimlere başlanması adına gerekli olan ekipmanlar hazırlanacaktır. Çekim aşamasında başta ışık olmak üzere her türlü detayın üzerinde durulması gerekecektir. Konusunda deneyimli olan kişiler, çekimlerin yapılacağı yerleri inceleyecek ve buralarda nelerin yapılacağı konusunda gerekli olan her türlü hazırlığı dikkatli bir şekilde yapacaktır. Çekimler genel olarak bir günde tamamlanıyor olsa da bazı tanıtım filmlerinde çekimler iki güne uzanabilmektedir. Bu durum tamamen senaryo ile alakalıdır. Senaryo konusunda en iyi sonuçların alınması adına mutlaka senaryo ile alakalı firma ile görüşmeler yapılacağından, buna göre çekim süresi belirlenmiş olacaktır.

Tanıtım Filmi

Çekimlerin sona ermesi ile tanıtım filmi hemen firmalara teslim edilmeyecektir. Çünkü yapılmış olan çekimlerdeki bantlarda bulunan görüntülerin ve dublajın düzenlenmesi işlemi yapılacaktır. Filmin montajı esnasında sesler ile görüntünün doğru şekilde senkronize edilmesi gerekmektedir. Ardından film arzu edilen formata çevrilerek kullanıma hazır hale gelmiş olur. Tanıtım filminin gerek çekimleri gerekse montajı esnasında sürekli olarak izlenerek hazırlandığı için; çekim sonrasında tekrardan yapılacak olan izleme işlemi esnasında herhangi bir sorunun ortaya çıkması da sorun olmayacaktır. Başarılı bir şekilde hazırlanacak olan tanıtım filmi sayesinde firmalar kendilerini en iyi şekilde ortaya koymayı başarmış olacaktır.

Tanıtım Filmi

Write a Comment

WhatsApp İletişim